VÁBENIE VÝŠOK

Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia svetové výkony, ale i pády. Pozrime sa na jeho vývoj v dokumentárnom filme Vábenie výšok cez pohľad jednej horolezeckej generácie, ktorá nás prevedie od začiatkov horskej služby v Tatrách, cez prvé expedície až po odvážne myšlienky smerujúce na najvyššiu horu sveta. Na pozadí nich stál jeden nenápadný človek.

Čítať Ďalej

VŠETKÝMI MILOVANÝ APA ŠERPA

Apa Šerpa vyliezol na Mount Everest dvadsaťjedenkrát, viackrát ako hociktorý človek. Nikdy by to však nikomu neželal. Vyrástol na kraji Khumbu regiónu v Nepále, musel odísť zo školy a pracovať ako nosič od svojich dvanástich rokov. Jeho sny stať sa doktorom boli navždy stratené. Toto je príbeh takmer všetkých obyčajných ľudí v Nepále, avšak príbeh Apu sa to snaží zmeniť s jeho prácou v nadácii Apa Sherpa.

Čítať Ďalej

VYCHOVANÉ HORAMI

Pasang Lhamu Sherpa Akita, nepálska popredná horská vodkyňa, bola na najvyšších vrcholoch zeme. Keď sa spojí s veľmi netradičnou partnerkou - lokálnou punk-rockovou ikonou Sareenou Rai, aby spolu dosiahli prvovýstup, obe zistia, že cesta na vrchol leží niekde uprostred.

Čítať Ďalej

ZA NAJVYŠŠÍM VRCHOLOM

V máji 2017 sa Mollie Hughes stala najmladšou ženou na svete a zároveň prvou Angličankou, ktorá zdolala vrchol Everestu južnou i severnou cestou.

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter