DVA A POL MILIÓNA

Film sleduje amerického lyžiara Aarona Ricea, ktorý sa vydáva zlyžovať 2,5 milióna vertikálnych stôp v odľahlých krajoch a dosiahnuť tak nový svetový rekord. Aby bol Aaron úspešný, musí lyžovať vyše 330 dní v kalendárnom roku a naháňať sneh po celom svete. Táto výzva je nielen fyzická, ale aj mentálna a zranenia neprichádzajú do úvahy.

Čítať Ďalej

FANTÁZIA

Boli ste niekedy tým malým dieťaťom sediacim na zadnom sedadle auta vašich rodičov a želali si byť niekde úplne inde? Na zasneženom kopci, na vašom bicykli, všade inde len nie na ceste, počúvajúc vašich rodičov hovoriť o nudných dospeláckych veciach. A tak si predstavujete lyžiara na kraji cesty, ktorý predvádza neuveriteľné skoky. Čo keby sa tieto predstavy stali skutočnosťou? Pridajte sa k nám na potulkách ulicami Nelsonu v Britskej Kolumbii prostredníctvom očí mladého chlapca, ktorý privedie profesionálneho lyžiara Toma Wallisha k životu. Spolu zmenia inak jednotvárnu zimnú jazdu na lyžiarske dobrodružstvo aké tu ešte nebolo. Originálny koncept inšpirovaný JP Auclairom.

Čítať Ďalej

LÍNIA V SNEHU – GRÉCKO

"Lyžovanie v Grécku? Naozaj?" To bola najčastejšia reakcia ľudí, keď sme povedali, kam ideme. So zúfalým nedostatkom snehu v Alpách sme hľadali inšpiráciu v ďalekom Maroku a Nepále. Dostali sme informáciu, že v Grécku je dobrý sneh, ale neverili sme tomu. S plánovaním len päť dní vopred sme sa vybrali do Grécka objavovať krásne hory severu a spoznať nových ľudí, ktorí tu žijú a pracujú.

Čítať Ďalej

PERZIA

Dobrodružný skialpový film z Iránu o zlyžovaní severných stien Alam Kuh 4850 m, Damavand 5670 m a ďalších vrcholov. Miroslav Peťo a Robert Vrlák sa vybrali do Iránu na pozvanie Rasťa Križana aby zlyžovali tie najkrajšie lajny. Samozrejme nemôže chýbať oddychové lezenie v oblasti Darband v horách nad Teheránom.

Čítať Ďalej

SLOBODNÁ VÔĽA

Mýtický horský havran hôr Revelstoke vás zavedie z lyžiarskeho strediska do vnútra krajiny. Sleduje cestu skupiny lyžiarov, ktorí unikli z rezortu a rozhodli sa zažiť naozajstné momenty slobodnej vôle v horách.

Čítať Ďalej

TARFALA

Severne od polárneho kruhu, hneď vedľa najvyššej hory vo Švédsku, sa jeden starý muž rozhodol stráviť svoj život ako chatár v osamotenej turistickej chate. Od povinností a každodennej rutiny ušiel k chladným arktickým búrkam, kde hľadá pokoj v živote. Ako vyzerá cesta k nájdeniu šťastia, keď ju nemôže zdieľať s priateľmi a blízkymi?

Čítať Ďalej

YA MAS - SNOWMADS V GRÉCKU

Cesta snežných nomádov pokračuje. V januári 2017 sa vysokohorský lyžiar a dobrodruh Fabian Lentsch a jeho snežný nomádsky príves vydáva na cestu do Grécka, priamo do storočnej zimy v tejto stredozemnej krajine!

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter