COCONUT CONNECTION

Po predchádzajúcom preskúmaní pobrežia Baffinovho ostrova na palube známeho Dodo's Delight sa Nicolas Favresse a Sean Villanueva rozhodnú vrátiť na bigwallovú horolezeckú expedíciu v mesiaci júl, o ktorom sa hovorí, že je vtedy najlepšie počasie. Avšak vďaka ľadovcom sa stane prístup po mori takmer nemožný. Spolu s tromi talianskymi horolezcami (Matteo Della Bordella, Matteo De Zaiacomo a Luca Schiera) sa na lyžiach po zamrznutom mori prepravia do údolia plného neuveriteľných veľkých stien, takmer ako v Yosemitoch, stačí si len vybrať. Tu strávia takmer dva mesiace. Nico a Sean sú renomovaní hudobníci, ale aké nástroje môžu Taliani priviesť na koncert? A ako dobrý je ich spev?

Čítať Ďalej

IGOR

Filmový portrét žijúcej slovenskej horolezeckej legendy Igora Kollera.

Čítať Ďalej

KRAJINA PĽUVAJÚCICH VTÁKOV

Faerské ostrovy ponúkajú jedny z najnedotknutejších a najmalebnejších scenérií na svete. Vo filme sa traja z najlepších svetových lezcov (Cedar Wright, James Pearson a Yuji Hirayama) vydávajú do severnej krajiny, aby sa pokúsili o prvovýstup na najvyšší morský útes na svete.

Čítať Ďalej

TEÓRIA ŠŤASTIA PODĽA RYBANSKÉHO

Bývalý lezec, starý horal Ľubo Rybanský sa ešte aspoň raz v živote chce ísť pozrieť na mohutnú stenu bývalého lomu na Vtáčniku, kde so svojim spolulezcom Rudom Pravdom v 70. rokoch písal históriu horolezeckých prvovýstupov. Sklamanie, že súčasní tvorcovia sprievodnej tabule, ktorá je umiestnená pod stenou, na nich akosi pozabudli, vystrieda radosť zo stretnutia s mladým lezcom Petrom Kuricom, ktorý lezie práve ich legendárnu cestu "Dračí Kút". Poetický filmový príbeh o kontraste a vzájomnom pochopení generácií, o poézii života aj lezenia, o tom ako vznikol prvovýstup "Dračí kút".

Čítať Ďalej

URUCA II

Hugo a Lipe sú naspäť na stene, pripravení čeliť všetkým výzvam vysokohorského lezenia - zamrznutej a mokrej skale, úbohej komunikácii so spolulezcom, vnútorným démonom, selfies a tiež ľadovému, neustále sa meniacemu počasiu.

Čítať Ďalej

TIROLSKY KAMEŇÁK - ZROD BENDEKA

Film je o lezcovi z Oravy Jánovi Dudášovi, ktorý sa ženie za svojím snom prelezenia prvého 8A bouldru. Film zachytáva rôzne momenty z lezcovho života a jeho ciest po rozličných lezeckých oblastiach v Tirolsku. Lezec postupne premieňa svoj sen na skutočnosť.

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter