EXPEDÍCIA EKVÁDOR

Partia kajakárov zo Slovenska a Čiech splavila divoké rieky Ekvádoru. Štvorčlenná skupinka zložená zo skúsených kajakárov, ktorí majú za sebou rôzne expedície v Afrike či Južnej Amerike.

Čítať Ďalej

NEKONEČNÉ MOŽNOSTI OSTROVA SKYE

Pádlovanie proti plastom 2017: jedna žena (Cal Major) osamote obopláva Isle of Skye v Škótsku na paddle boarde. Dobrodružstvo poukazuje na efekty plastového odpadu aj na dychberúce, odľahlé a divoké miesta, akým je toto a prináša pozitívne a dostupné prístupy na riešenie tohto problému. Film sleduje Calinu epickú a dramatickú oceánsku púť, zraniteľnosť v strete so slávnymi škótskymi vetrami, vlnami a prílivmi, a to všetko osamote. Spolu s nádhernou scenériou, divočinou, farmárskymi zvieratami a koláčikmi Tunnocks teacakes.

Čítať Ďalej

SLOBODA

Spoznajte Emily, nadšenú kajakárku, ktorá sa cíti najslobodnejšia medzi vodou a nebom. Čeriac hladinu, ktorá je jadrom jej života, upísala sa životu, v ktorom pozorne načúva predovšetkým svojmu vnútornému hlasu. Pre Emily šťastie predstavuje kontrolu nad svojím životom a rozhodnutiami - táto predstava však prejde skúškou keď musí čeliť situácii kompletne mimo svojej kontroly.

Čítať Ďalej

THE WAY TO THE WORLDS

Film predstavuje freestylové kajakovanie a rozpráva príbeh ugandských kajakárov. Opisuje ich strastiplnú cestu na majstrovstvá sveta. Vypovedá o tom, čim všetkým si ugandskí reprezentanti museli prejsť, aby sa naučili kajakovať, mohli trénovať, dostať sa k výstroji a nakoniec vycestovať do Kanady. Aj keď na začiatku to vyzeralo, že proces vybavovania víz sa im nepodarí úspešne dotiahnuť do konca, nakoniec vďaka mnohým dobrým ľuďom sa im to podarilo a mali jedinečnú príležitosť hrdo reprezentovať Ugandu na majstrovstvách sveta v Kanade.

Čítať Ďalej

ŽIJEM DUNAJOM

Dokumentárny film Žijem Dunajom stvárňuje rieku Dunaj a jej život desaťročiami formujúcu nielen krajinu, ale aj životy okolo rieky a poukazuje na vplyv, ktorý dokáže táto rieka urobiť.

Čítať Ďalej

ŽIVÁ RIEKA

Stovky prameňov čistej vody sa v tatranskej divočine postupne zlievajú, aby vytvorili jednu z posledných divokých riek strednej Európy. Keď sa k vode z topiaceho snehu pridajú prudké lejaky, rieka sa rozvodní a berie so sebou všetko, čo jej stojí v ceste. Po povodni sa svet mení. Voda ničí, no súčasne tvorí a podporuje mnohoraké formy života.

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter