AKCEPTÁCIA - TATARKOV ODKAZ

AKCEPTÁCIA - TATARKOV ODKAZ

Úchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier, v jedinečnom zážitkovom, dobrodružnom dokumentárnom filme. Na vlastnej koži precítite situácie, po ktorých v hĺbke duše túžite, ale v skutočnosti sa ich obávate...

Čítať Ďalej

Kilian

KILIAN

Kilian Jornet je považovaný za najlepšieho mountain runnera všetkých čias. Ale on sám seba za bežca nepovažuje. Pripojte sa v Nórsku ku Kilianovi pri jeho pokuse zdolať za jeden deň sedem vrcholov Romsdalenu (Seven Summits of Romsdalen ) behom a na lyžiach. Ide o 77 kilometrov dlhú trasu s prevýšením 9000 metrov.

Čítať Ďalej

OBYČAJNÍ CHLAPCI

OBYČAJNÍ CHLAPCI

Legendárna dvojica Liptovských skialpinistov Dušan Trizna prezývaný Čego a Milan Madaj, zanechala v 90. rokoch v pretekárskom skialpinizme nezmazateľnú stopu na Slovensku aj v zahraničí. Skromní horali, trochu nedocenení, ale skutoční, bez fiktívnej slávy na sociálnych sieťach. Aj s pomocou archívnych záberov sa filmom snažíme podať skutočný, neskreslený obraz známej dvojice v najslávnejšom období Slovenského skialpinizmu a porovnať minulosť so súčasnosťou.

Čítať Ďalej

Snowmads

SNOWMADS

Film od Jonasa Abensteina v spolupráci s RedBull športovcom Fabianom Lentschom, rozpráva príbeh 23-ročného rakúskeho top freeride lyžiara, horala a dobrodruha Fabiana Lentscha, ktorý napriek svojej kvalifikácii na Freeride World Tour 2014/2015 nasleduje nové chodníčky ďaleko za hranicami súťaže, aby zrealizoval svoj dávny sen, stále uschovaný v jeho srdci - objavovať nedotknuté regióny na strednom východe.

Čítať Ďalej

Cedarwood Trails

CEDARWOOD TRAILS

Axel a Sylvia sa vydali hlboko do Afriky, aby preskúmali terén ešte nedotknutý horskými bicyklami. Na juhu Malawi na hore Mulanje našli to, čo hľadali: majestátne hory s neuveriteľnými trailami. Prešli skalnatú plošinu, vystúpali na vrchol Chamba a cestou dole bojovali so strmým a technickým terénom. Bola to jazda života. Ale tiež objavili znepokojujúci vývoj na Mulanje. Endemický céder je nezákonne vyrúbavaný alarmujúcim tempom. Už teraz je na zozname kriticky ohrozených rastlín a bez účinných zákonov vyzerá byť jeho osud spečatený. Cedarwood Trails - dobrodružstvo na bicykloch a skúmanie životného prostredia.

Čítať Ďalej

Wild Trails

DIVOKÉ TRATE

Si to ty alebo tvoje druhé divoké ja, ktoré ťa núti ísť vpred do neznáma? Môže to byť temné a strašidelné, ale iba to je jediná cesta ako nájsť "WILD TRAILS" /Divoké Trate/.

Čítať Ďalej

Flow

FLOW

Nie sú to preteky v downhille čo na Haraldovej tvári vykúzli úsmev. Ani mu nezáleží, či na svojich trailoch urobí najnebezpečnejšie skoky a zákruty. Keď je na svojom bicykli na via ferrate v Dolomitoch, naháňa niečo iné: FLOW. Ten zvláštny stav bytia, kde je všetko, ako má byť, keď dôvera potlačí strach a bicykel a jazdec sú jedno. Čo presne je tento správny okamih? Ako ho môžeme dosiahnuť ? A môžeme ho nájsť len na horskom bicykli? Harald našiel svoju odpoveď - a vy sa pridajte k jazde!

Čítať Ďalej

Light Cycles

LIGHT CYCLES

LIGHT CYCLES sa začal ako sen, neskôr sa z neho stal problém a nakoniec prerástol do horiacej túžby vytvoriť niečo, čo ešte nikto predtým. Ako vytvoriť Tron Light Bike efekt na horskom bicykli?

Čítať Ďalej

Chasing Rainbows

LOVCI DÚHY

Pohorie Ánd je v Peru už dlho vyhľadávané ako destinácia pre pokročilých trekkerov. Novoobjavený Rainbow Mountain nadobudol na popularite len nedávno a nevynechá ho snáď žiaden turista pohybujúci sa v tejto oblasti.

Čítať Ďalej

Not 2 Bad

NOT 2 BAD

Členovia zoskupenia Anthill Films, ktorí vám priniesli filmy "unReal" a "Not Bad," opäť spojili svoje sily, tentoraz v Španielsku. Prinášajú ešte viac trikov a neuveriteľných jázd na bicykloch než kedykoľvek predtým. Samozrejme, dočkáte sa aj viac majstrovských kúskov na bicykli od Trek 3C Project.

Čítať Ďalej

The Trail To Kazbegi

TRAIL DO KAZBEGI

Čo sa stane, keď sa štyria rovnako zmýšľajúci dobrodruhovia vydajú do jedných z najdivokejších hôr na svete len so svojimi horskými bicyklami a jedlom na 10 dní?

Čítať Ďalej

12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL

12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL

Dvaja kamaráti, Tomáš a Martin, kamoši viac z Facebooku ako z reálneho života, žijú odlišné životy, každý v inom prostredí. Aj profesie majú úplne iné. Spája ich však jedno – nápad spojiť jedným behom 12 vysokohorských chát Vysokých Tatier. Nechcú vytvoriť časový rekord, nabehať závratné množstvo kilometrov, či výškových metrov. Chcú svojim výkonom inšpirovať nielen ultrabežeckú špičku, ale aj bežecký mainstream a kamarátov v bežeckej komunite. Štart projektu 12CH je naplánovaný na tretiu hodinu ráno v posledný októbrový deň v roku 2015 na Chate Plesnivec. Začína cesta plná dobrodružstva, krásnych zážitkov a ozajstného kamarátstva...

Čítať Ďalej

Ace & The Desert Dog

ACE A JEHO PÚŠTNY PES

Na svoje šesťdesiate narodeniny v roku 2015 si dobrodružný fotograf Ace Kvale vysníval 60-dňový výlet s batohom na chrbte po púšti v Utahu. Pozval priateľov, aby sa k nemu pripojili na rôzne úseky a jedného priateľa na celú cestu – svojho 10-ročného psíka Džingischána. Film "Ace a jeho púštny pes" sleduje ich cestu a vykresľuje zvláštne priateľstvo postavené na spoločnom predieraní sa bušom, harmonizovanom vytí a psích maškrtách.

Čítať Ďalej

BRATISLAVA, MESTO UPROSTRED PRÍRODY

BRATISLAVA, MESTO UPROSTRED PRÍRODY

Film BRATISLAVA - mesto uprostred prírody poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Na to, ako z prírody stále ukrajujeme, ale zároveň aj na to, ako po nej voláme. A nielen ľudia postrádajú živú prírodu, ale hlavne tu žijúce rastliny a živočíchy. Niektoré zvieratá a rastliny sa prispôsobili zmenám veľkomesta a prežili, iné vymizli.

Čítať Ďalej

MASOALA

MASOALA

Masoala - miesto kde to žije. Slovenská expedícia Masoala 2016 nás zavedie na Masoalský poloostrov, ktorý je pre google bielym miestom a napriek tomu tam všade žijú milí a prívetiví ľudia. Filmový dokument nám priblíži život a prírodné krásy tejto odľahlej časti Madagaskaru, kde sa rozprestiera dažďový prales a kde bol v roku 1776 miestnymi náčelníkmi vyhlásený náš Móric Beňovský za kráľa kráľov.

Čítať Ďalej

Mira

MIRA

"Mira" sleduje cestu jednoduchej odvážnej nepálskej dievčiny za jej snahou stať sa svetoznámou bežkyňou. Počas detstva v horskej dedinke odstrihnutej od sveta Mira vždy snívala o športovom úspechu napriek všetkým prekážkam, ktorým čelí ona a ostatné nepálske dievčatá. Po úteku z domova sa Mira pridala k maoistickej armáde a až ako mladá žena precestovala veľkú vzdialenosť do Kathmandu, aby skúsila svoje šťastie.

Čítať Ďalej

NESMRTEĽNÝ LES

NESMRTEĽNÝ LES

Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večný sprievodca medveď. Život medveďov je tu tesne spojený so životom stromov a celého pralesa. Ten im poskytuje útočisko pred človekom a všetko, čo k životu potrebujú. Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký svet divokej prírody, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. A sú to práve prirodzené, nikým neriadené procesy, ktoré zabezpečujú pokračovanie evolúcie a prastarému limbovému lesu jeho nesmrteľnosť.

Čítať Ďalej

OD TATIER K DUNAJU

OD TATIER K DUNAJU

Od Tatier k Dunaju je 345 km dlhý štafetový beh družstiev. 6 alebo 9 až 12-členné tímy vyštartujú z Jasnej v Nízkych Tatrách v sobotu dopoludnia, bežia non-stop dňom aj nocou a v nedeľu poobede dobehnú do cieľa pretekov na nábreží Dunaja v Bratislave. Niektorí bežci sa pokúsili zabehnúť celú trať sólo.

Čítať Ďalej

The Hard Way

THE HARD WAY

"The Hard Way" je inšpiratívny príbeh 89-ročného Boba Hayesa, ktorý každoročne zabehne 30 pretekov, sám si seká drevo do ohňa a zámerne si vyberá tú ťažšiu cestu, aby sa udržal aktívny a nažive. "The Hard Way" zobrazuje Boba a jeho tréning na Big Horn 50-kilometrový ultramaratón. Ako Bobovi tiahne na deväťdesiat, dlhšie preteky si vyberajú väčšiu daň. Ako pomôžu Bobovi jeho ťažká príprava a jasné úmysly prekonať nástrahy starnutia? Film nás vezme na cestu, ktorá je nielen o behaní. Učí nás, ako dať životu zmysel a hybnú silu.

Čítať Ďalej

Trail Dog

TRAIL DOG

Film o kráse a šťastí, ktoré sa dá nájsť v tej najjednoduchšej veci – v priateľstve.

Čítať Ďalej

ŽIVOT V OBLAKOCH

ŽIVOT V OBLAKOCH

Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody.

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

12. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2017 sa uskutoční v dňoch 5-7. októbra 2017 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter