Festival Vidmo

OZNAM

Vážení priaznivci nášho festivalu, s ľútosťou vám musíme oznámiť, že festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín sa v roku 2022 neuskutoční.

2. ročník 2007

ZÁVEREČNÁ SPRÁVA VIDMO 2007

plagát Vidmo 20072. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2007 sa konal v dňoch 14. až 16. decembra 2007 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Počas piatka, soboty a nedele sa v MsKS Dolný Kubín premietalo 30 horských a adrenalínových filmov z 10 krajín sveta a návštevníci VIDMO 2007 navštívili 7 výstav horských fotografií.

V rámci 2. ročníka Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2007 uviedli svoje prezentácie hlavní hostia – extrémny skalný a mixový lezec Dodo Kopold z Bratislavy a český horský fotograf a horolezec Petr "Pepe" Piechowicz. Dodo predstavil /v piatok v rámci prvého pásma horských a adrenalinových filmov /návštevníkom VIDMA svoju multimediálnu prezentáciu s názvom 5 x 8 000 v jednom roku a v sobotu /v rámci tretieho pásma horských a adrenalinových filmov/ Petr „Pepe" Pichowicz svoju novú dataprojekciu s hudbou a komentárom z lezeckej cesty do Yosemitského národného parku – Ahwahnee.

Na podujatí VIDMO 2007 bolo premietnutých 30 horských a adrenalínových filmov z 10 krajín sveta a na všetkých projekciách, ktoré boli realizované v šiestich programových blokoch /v divadelnej a estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska/ sa zúčastnilo približne 1 200 divákov.

Na prehliadke VIDMO 2007 vystavovali fotografie s horskou tematikou siedmi domáci a zahraniční fotografi: /Laco Roštek z Istebného, Richard Pánik z Dolného Kubína, Ivan Farbák z Jasenovej, Ferko „Mravec" Bekeš – aktívny vysokohorský turista, Dolný Kubín, Peter Káčer – horský vodca, Oravský Podzámok, Karol Tokár – člen HS, Dolný Kubín/ a vo Švajčiarsku žijúci Alex Luczy. Súčasťou sprievodných podujatí VIDMO 2007 bola Výstava školských prác na tému: Hory očami detí, ktorú tvorilo sedemdesiat dva nádherných farebných obrázkov, ktoré do súťaže zaslali oslovené základné a umelecké školy z okresu Dolný Kubín.

Počas VIDMO 2007 ponúkali svoje produkty zástupcovia CK Sancho tour, ktorí do súťaže venovali Cenu – dovolenku na Triglav (Julské Alpy). Celkovo 2. roč. Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2007 podporilo 35 reklamných a mediálnych partnerov a sponzorov. V sobotu od 12:00 hod. sme zaradili v divadelnej sále pásmo venované spomienke na 40. výročie osudného pádu lavíny na Kubínskej Holi. Počas neho mali možnosť návštevníci vidieť dva dokumentárne filmy (Biela smrť na Kubínskej Holi – z cyklu Najväčšie tragédie Slovenska – TV Markíza a Osudové okamžiky – TV Ostrava) a následne bola pre prítomných pripravená prednáška členov horskej záchrannej služby na tému Zásady pohybu v lavínovom teréne. Okrem tohoto „pietneho" pásma bola vo foyer MsKS inštalovaná výstava archívních materiálov, ktoré nám zo svojho interného archívu na tenko účel zapožičala HZS v Dolnom Kubíne. V organizačnom štábe VIDMO 2007 pracovalo 21 dobrovoľníkov.

Hlavný organizátor festivalu občianske združenie Filmový klub 23 Dolný Kubín touto cestou ďakuje všetkým spoluorganizátorom, reklamným partnerom, priateľom, filmárom, hosťom, pracovnému štábu a dobrovoľníkom za významnú pomoc pri realizácii VIDMA 2007.


Fotogaléria VIDMO 2007

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

14. festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 sa uskutoční v dňoch 10-12. októbra 2019 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter