30 DNÍ HRDINOM

Cesta hrdinov SNP, najdlhšia turistická trasa na Slovensku, ktorá siaha od Duklianskeho priesmyku po Devín. Viac ako 760km dlhá, so stúpaním prevyšujúcim 30 000 metrov. Sen mnohých bláznov, ktorým počarovala turistika a medzi ktorých sme patrili aj my. 30 Dní Hrdinom je dokumentárny film o našom prechode tejto trasy. 30 dní každodenného dobrodružstva, zážitkov ale aj bolesti a driny v 48 minútach.

Čítať Ďalej

DOBRÁK OD KOSTI

Petr je po úspešnej transplantácii kostnej drene a Belo je zapísaný v registri darcov kostnej drene. Spolu sa rozhodli, že precestujú na kolobežkách naprieč Slovenskom a Českom. Celá trasa je dlhá viac ako 1000 kilometrov a oni to zvládli behom dvoch týždňov. Mali za cieľ vyrozprávať ľudom svoje príbehy a urobiť osvetu ohľadom darcovstva kostnej drene.

Čítať Ďalej

HĽADANIE ULTRA S PATRIKOM

Krátky film o neobyčajnom chalanovi - Patrikovi Hrotekovi. Paťo má síce len 26 rokov, no svojimi výkonmi, ale hlavne názormi, inšpiruje celú generáciu bežcov. V roku 2017 sa mu podaril obdivuhodný výhon, ktorý tento film mapuje.

Čítať Ďalej

CHYŤ MA AK TO DOKÁŽEŠ: BURUNDUK

Mladé dievča ide na dobrodružnú cestu do Mongolska s otcom a bratrancom. Zatiaľ čo oni dvaja sa snažia chytiť najväčšiu lososovitú rybu na udicu. Ona popritom spoznáva mongolskú kultúru, pozoruje okolitú krajinu a domorodcov, chodí po okolitých vrchoch a píše si zároveň denník.

Čítať Ďalej

POSLEDNÝ ZBERAČ MEDU

Dokument o hŕstke prežívajúcich kultúr, ktoré zberajú divoký halucinogénny med z džungľových útesov hlboko v odľahlých údoliach východného Nepálu. Film sleduje Maule Dhan Kulung - posledného muža v Saadi, ktorý ovláda staroveké umenie zberu - na jeho poslednej výprave na útesy. Ako mladý muž mal kedysi sen, v ktorom mu lesní duchovia nazývaní Rangkemi sľúbili bezpečnú cestu za zberom lukratívneho medu. Teraz, pred blížiacou sa sedemdesiatkou, už nie je schopný samostatného zberu a nikto iný v Saadi už tento sen nesníva.

Čítať Ďalej

TE WAIPOUNAMU: NEFRITOVÉ VODY

Cez optiku jedného z najdôležitejších novozélandských kultúrnych symbolov - Pounamu - sa dve ženy, Robyn a Hollie, snažia o zdolanie najstaršieho dobrodružného závodu na svete - Kathmandu od brehu k brehu. Nedávny súboj s rakovinou donútil Robyn prehodnotiť jej životné ambície a určiť si za vznešený cieľ zúčastniť sa dvojdňového klasického závodu. Na jednej strane mladá, zato však skúsená multišportovkyňa Hollie sa rozhodne zdolať neslávne známy "Longest Day“ (Najdlhší deň) po prvý raz. Pre jednu z týchto žien naberie táto výzva oveľa väčší rozmer ako si trúfala očakávať.

Čítať Ďalej

VÝCHODNIARSKA STOVKA

Na východe je všetko iné, preto aj východniarske ultra je proste...iné. Dokumentárny film o najvýchodnejšom ultra traile na Slovensku.

Čítať Ďalej

12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL

12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL

Dvaja kamaráti, Tomáš a Martin, kamoši viac z Facebooku ako z reálneho života, žijú odlišné životy, každý v inom prostredí. Aj profesie majú úplne iné. Spája ich však jedno – nápad spojiť jedným behom 12 vysokohorských chát Vysokých Tatier. Nechcú vytvoriť časový rekord, nabehať závratné množstvo kilometrov, či výškových metrov. Chcú svojim výkonom inšpirovať nielen ultrabežeckú špičku, ale aj bežecký mainstream a kamarátov v bežeckej komunite. Štart projektu 12CH je naplánovaný na tretiu hodinu ráno v posledný októbrový deň v roku 2015 na Chate Plesnivec. Začína cesta plná dobrodružstva, krásnych zážitkov a ozajstného kamarátstva...

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter