DREAMRIDE 2

Vstúpte do sveta snov, kde cesty nikdy nekončia. Pokračovanie minuloročného oceneného krátkeho filmu Jazda Snov. Kombináciou rozprávania inšpirovaného Dr. Suessom, dych vyrážajúcimi prírodnými scenériami a jedného snívajúceho horského cyklistu vás tento film sprevádza dobrodružstvom, ktorému sa žiadne iné nevyrovná.

Čítať Ďalej

STÚPANIE

Krátky film, ktorý sa snaží vysvetliť, prečo Jon Wilson vyznáva horskú cyklistiku. Ako mladík Jon prišiel kvôli rakovine o nohu. Horská cyklistika tak zohrala dôležitú úlohu, keď sa znova učil zahryznúť do života. „Som jeden z mnohých šťastlivcov, ktorí môžu nazvať Jona priateľom, keďže on je človek, ktorý robí v mojom živote tie tri najdôležitejšie veci: inšpiruje ma, dáva mi perspektívu a usmerňuje ma.“ Hovorí režisér Simon Perkins.

Čítať Ďalej

ÚNIK

JaBig, montrealský DJ si len tak z rozmaru kúpi bicykel a pokúsi sa prekonať rekord o najdlhšiu jazdu na bicykli v jednej krajine. Ide ale na bicykli s jednou rýchlosťou a svoju jazdu končí v zime pri Severnom ľadovom oceáne a najsevernejšej kanadskej kontinentálnej dedine Tuktoyaktuk v Severozápadných teritóriách. Zoznámime sa s ním, keď sa blíži k svojmu finále, na 188 km dlhej ľadovej ceste. Na svojich posledných kilometroch padá viac než na 17 000 km, ktoré už prekonal. Jean vie, že je to presne to miesto, kde má byť, ale posledné hodiny ho dostávajú viac, než si kedy dokázal predstaviť. Cesta je bezútešná, ale zároveň krásna a Jeanov príbeh vás na chvíľu zastaví a pýtate sa sami seba: "Kam by som mohol odtiaľto ísť?"

Čítať Ďalej

ZAMRZNUTÁ CESTA

Natočený a upravený počas bicyklovania okolo sveta - tento krátky film mapuje môj zimný výlet na Arktických ostrovoch (Kanada), ktorým som zakončil moju bicyklovú túru smerom hore americkým kontinentom. Presvedčený tvrdeniami Jacka Londona o tom, že "každý muž, ktorý je naozaj mužom, vie cestovať sám" som hľadal dobrodružstvo v úplnej samote. Zistil som, že trpká realita cestovania v takomto hrozivom prostredí nemala s mojimi romantickými predstavami o tomto ostrove nič spoločné. Film ukazuje môj sólový výlet, je odrazom mojich želaní, strachu a frustrácie, lebo toto všetko som zažíval počas jazdy cez neľútostnú prázdnotu sveta, ktorá sa nazýva "poslednou veľkou divočinou".

Čítať Ďalej

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter