SLOBODNÁ VÔĽA

Mýtický horský havran hôr Revelstoke vás zavedie z lyžiarskeho strediska do vnútra krajiny. Sleduje cestu skupiny lyžiarov, ktorí unikli z rezortu a rozhodli sa zažiť naozajstné momenty slobodnej vôle v horách.

Viacero českých lyžiarov sa rozhodlo opustiť európske lyžiarske strediská a ich terénne parky v honbe za novými skúsenosťami. Revelstoke predstavuje počiatok a možno aj koniec ich púte, ktorá zmenila ich myslenie. Našli kopce ako nikdy predtým, rovnako zmýšľajúcich lyžiarov a pre väčšinu z nich aj nový, napĺňajúci druh lyžovania. Film Slobodná vôľa nedokumentuje ich výlet, skôr sa sústredí na rozdiely medzi lyžovaním v rezortoch a lyžovaním vonku za hranicami. Ukazuje krásy freerideu a potvrdzuje, že veľké hory prinášajú lyžiarom viac inšpirácie, možností a pravdepodobne aj viac šťastia a spokojnosti.

Originálny názov: Free Will
Krajina: Česká republika
Dĺžka filmu: 11 min.
Rok: 2017
Réžia: Jakub Piňos

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter