Festival Vidmo

OZNAM

Vážení priaznivci nášho festivalu, s ľútosťou vám musíme oznámiť, že festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín sa v roku 2022 neuskutoční.

Dawn Wall

V januári 2015 americkí lezci Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson zaujali celý svet svojou snahou vyliezť cestu Dawn Wall, zdanlivo neleziteľnú kilometrovú stenu v národnom parku Yosemity v Kalifornii.

Dvojica žila v tejto vertikálnej stene celé týždne a vzbudzovala tým obrovskú pozornosť svetových médií. Pre Tommyho Caldwella bola však Dawn Wall oveľa viac než len lezenie. Bolo to akési logické vyústenie jeho životnej cesty definovanej prekonávaním prekážok. Vo veku 22 rokov ho v Kirgizsku zajali povstalci a držali ako rukojemníka. Krátko nato prišiel pri nehode o ukazovák. Keď sa mu rozpadlo manželstvo, snažil sa utiecť bolesti tým, že si stanovil absurdný cieľ – vyliezť voľne Dawn Wall. Caldwell a jeho partner Jorgeson strávili šesť rokov starostlivým vymýšľaním a nacvičovaním cesty. Pri záverečnom pokuse, keď ich pozoroval celý svet, Caldwell čelí okamihu pravdy. Má opustiť svojho spolulezca a konečne si splniť svoj najväčší sen, alebo riskovať svoj vlastný úspech pre zachovanie priateľstva?

Originálny názov: The Dawn Wall
Krajina: USA
Dĺžka filmu: 100 min.
Rok: 2017
Réžia: Josh Lowell a Pete Mortimer

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

14. festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 sa uskutoční v dňoch 10-12. októbra 2019 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter